Praděd

Praděd je nejvyšší horou Moravy. Na jeho vrcholu stojí televizní vysílač s rozhlednou. Turistická oblast okolo Pradědu je širokou veřejností označována za "Moravský ledovec", a to díky dobrým sněhovým podmínkám po celou zimu, jež jsou celorepublikový unikát.  

Rozhledna Nová Ves

Zajímavý výlet si můžete udělat pešky či na kole nedaleko od nás, kde stojí šestipatrová rozhledna, která byla postavena z roku 2014.

Otvírací doba:
MIMO LETNÍ PRÁZDNINY SO-NE 11:00 - 18:00 hod.
LETNÍ PRÁZDNINY každý den od 11:00 - 18:00 hod.
Skupinové návštěvy, mimo otevírací dobu, oznamte
min. 3 dny předem na tel.: 604 712 992.
Vstup zdarma.

Bílá Opava  

Přírodní rezervace Bílá Opava byla vyhlášena v roce 1963. Dnes je součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Zřizovatelem naučné stezky je Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky (v roce 1979). Obnova stezky proběhla v roce 1989. Turisté při procházení naučnou stezkou narazí celkem na 13 informačních cedulí, které podávají zajímavé informace o tomto místě. Údolím Bílé Opavy vedou dvě turistické trasy. Žlutá trasa má začátek v Karlově Studánce u hotelu Hubertus a končí na Ovčárně (délka trasy je 5 km). Řadí se mezi nejnáročnější trasy v Jeseníkách. Modrá trasa začíná taktéž v Karlově Studánce. V místě zvaném Na Paloučku se od žluté trasy odpojuje a končí u chaty Barborka (5,5 km). Modrá trasa je méně náročná. 

In-line a cyklookruh

Přijďte navštívit nový In-line a cyklookruh v Karlově pod Pradědem. Sportovní vybavení pro využití na okruhu je možno zapůjčit v půjčovně M-Service, Malá Morávka 38, tel.: 554 273 085, 737 548 780.

uhu je možno zapůjčit v půjčovně M-Service, Malá Morávka 38, tel.: 554 273 085, 737 548 780.
Jedná se o nový moderní okruh s celoročním provozem, který funkčně navazuje a doplňuje stávající sportovní a turistické atraktivity, které se v místní části Karlov pod Pradědem nacházejí. Tento okruh je možné využít pro cyklistiku, in-line bruslení, procházky, ale i kondiční trénink na venkovních posilovacích strojích. V zimě se pak okruh mění na běžecký s pravidelně udržovanou stopou. Provoz celého areálu po celý rok prodlužuje instalované veřejné osvětlení, které je zrealizováno kolem celého okruhu. Součástí areálu je pak i dřevěný přístřešek, který slouží jako odpočívárna a převlékárna. V areálu mohou návštěvníci využít komfortu bezplatného parkovacího stání i sociálního zařízení. Celý areál je řešen bezbariérově.

Wellness centrum Bruntál

Wellness centrum Bruntál není zcela klasický plavecký areál. V bazénech narazíte na zajímavost v podobě slané vody. Slaná voda je v bazénech použita především díky jejich antiseptickým účinkům. Bazénová voda nezpůsobuje pálení očí a plavec má příjemný a lehký pocit.

Areál je výborným místem pro zábavu a relaxaci u všech věkových skupin. Návštěvníci všech generací mají v tomto moderním zařízení možnost výběru mezi relaxačním pobytem či sportovními aktivitami.